זיכרונות ילדות


את ילדותי בילית בתל אביב , העיר הלבנה של שנות השישים העליזות, כשברדיו מתנגנים בערבוביה, שירים של הביטלס, אלביס וקליף ריצ'רד, דונובן וסיימון וגרפונקל, בארה"ב צמחו ילדי הפרחים ופסטיבל וודסטוק.

זו תל אביב של לפני ששת הימים, עם אהבות תמימות, וכאלה שלא...

הורי נהגו לקחת אותי הרבה אל חוף סידני עלי שהיום נקרא אפולוניה. שם בין החניה אל חוף הים, עברנו בתעלות שנחצבו בתוך אבן הכורכר על ידי שיני הזמן. כילדה קטנה, הלכתי בתעלות שהיו ממש גבוהות, חוויתי את הטקסטורות המדהימות של הסלע שעבר בליה טבעית, את דפיפי הכורכר, שמראם נחרת בספר הזיכרונות הוויזואלי שלי, יחד עם מגע החול החם בחוף, עם גזעי הפיקוס המפותלים בשדרות חן ועץ השקמה האדיר ליד הבימה.


כיוצרת אהבתי יותר מכל, לגעת במוטיב של סלעי הכורכר, זה הזכיר לי את השכבות הנבנות בנשמה במהלך החיים, שכבות של זיכרונות, של אכזבות ושמחות, חוויות, הצלחות וכישלונות, פחדים, תעתועים, שדים, אבדנים ורגעים מכוננים.


חלק ניכר מעבודותיי עוסק בנושאים האלה.

אני מביאה לכלל זיכוך ויזואלי מונוכרומטי, את הנושאים האלה, והתוצאה היא תבליטי קיר פסוליים, עשויים בשיטה שפיתחתי, עטופים בחול שכל כך אהבתי.


כאן בבלוג, אשתף אתכם בלבטי היצירה שלי, ובאהבה נוספת שלי - בתים נעימים, בתים שכיף לחזור אליהם בסוף יום ועוד יותר כיף להתעורר בהם. אראה כאן אמנות ועיצוב ומה שביניהם.

#ilanaaviv #אילנהאביב

אדנים 14 פרדס חנה

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon

© ILANA AVIV

 

Designed by BestSite