הכל התחיל ממש במקרה

אף שאינני מאמינה ביד המקרה,,,,,,,,


אמנות ופיסול היו מבחינתי רק במוזיאון.

בילדותי אמנם עסקתי ברקמות , צבעים והדבקות כמו הרבה ילדות בדור ההוא, אך התגלגלתי להיות מתכנתת מחשבים כבר מהצבא.


בהמשך לאחר לידת ביתי הראשונה התעוררו בעיות רפואיות בשתי ידיי וכך, תוך ניסיון להפעיל אותן ולעזור לעצמי, הצטרפתי לראשונה בחיי לחוג קרמיקה……..

כאן הכל קרה,,,,,,,,, נשביתי בקסמו של החומר הארצי הזה, ביכולות החדשות שנתגלו בפניי, ואט אט גמלה בי ההחלטה לשנות כיוון.


החלטתי לעשות תפנית...... לעזוב את המקום הבטוח בתכנות מחשבים, ולהתחבר למאוויים הפנימיים שלי. ידעתי שהדרך החדשה הרבה פחות ברורה מזו שידעתי עד כה, התמודדתי עם התנגדות טבעית של הסביבה הקרובה, וחששות פנימיים,,,,, אבל תחושת הבטן הייתה טובה יותר".


האומנות הפכה במהרה לעיסוק המרכזי בחיי, פתחתי סטודיו במרפסת הקטנה שבבית המשפחה. בהמשך, עברתי לסטודיו משלי והתחלתי להציג בתערוכות. את רוב הדרך עשיתי תוך לימוד עצמי מספרות ענפה בתחום שרכשתי בארץ ובחו"ל אינטרנט עוד לא היה קיים אז.


בהמשך היה בי רצון לפרוץ, להתפתח, לחפש גבולות חדשים. ליצור עבודות גדולות יותר. אז גמלה בליבי החלטה לנסות ולפתח תחום שנחשפתי אליו במסגרת לימודי הקרמיקה - יציקות חול בבטון - זו טכניקה הבאה מעולם התעשיה.

לא היו מקורות מידע כתובים, חיפשתי את דרכי תוך ניסיונות ליצור כמעט את הבלתי אפשרי .

חיפשתי את הדרך ליצור מוטיב שיצרתי עוד מקרמיקה - דפיפים עדינים תוך ניסיון לאתגר את גבולות היכולת של החומר.
לקחתי את החומר הכל כך גברי הזה וניסיתי לתת לו טיפול רך , נשי עם רגישות. חיפשתי דרך להמשיך ולעסוק בנושא של גלוי ונסתר –נושא שהתחלתי לעסוק בו עוד בתחום הפיסול הקרמי.


רציתי ליצור בגדול, בענק ובמקביל היה לי חשוב לא להיזקק לעזרתו של שום גבר כדי להזיז עבודות בסטודיו. לאחר שנה של ניסיונות והתייעצויות עם מומחי בטון, הגעתי לטכניקה המאפשרת לי ליצור קירות ענק דקים וחזקים מבטון.


כיום אני ממשיכה ליצור, ללמוד כל הזמן ולהתפתח, נהנית לפגוש אתגרים להתרגש מכל עשייה ולהמציא את עצמי כל בוקר מחדש.


בשיטה שפיתחתי יצרתי חזית שלמה של בניין, יצרתי קירות מדהימים לאנשים בבתים שלהם, וכמובן תבליטי בטון פיסוליים למקומות מיוחדים בבית, כאלה שמשפיעים על החלל ויוצרים אוירה מיוחדת בבית מעוררים סקרנות ועניין.

#התחלהחדשה

אדנים 14 פרדס חנה

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon

© ILANA AVIV

 

Designed by BestSite