סדנת בטון - על החוויה והעשיה

הוזמנתי להעביר את סדנת הבטון שלי בבית טמבור שבבני ברק.

קרן מנהלת בית טמבור רצתה להוסיף למרכז הסדנאות, עוד סדנה איכותית וברמה אמנותית גבוהה, למרות שאין לסדנה זו כל נגיעה לצבעים.

בכל חודש מתקיימות סדנאות של 4 מפגשים עם קבוצה קטנה של אנשים להוטים .

הם באים בבוקר חדורי נכונות והתלהבות ללמוד וליצור בבטון משהו חדש ולא מוכר.

כל אחת ואחד יוצרים כאן את היצירה המיוחדת להם, מגיעים אנשים שהתלהבו מעבודות שפירסמתי בפייסבוק, גלית היגיעה לאתר שלי והחליטה שהיא חייבת להכיר את מי שכתבה את הבלוג באתר.

אורית ורוני החליטו שהם מעניקים לביתם עבודת תבליט בטון גדולה במיוחד, ולשם כך החליטו להגיע לסדנת הבטון לעבור חוויה וללמוד איך לעשות זאת.

חיה ושירלי הביאו איתן חלקי זכוכית כדי לשלב בעבודות, חנן וליזי מגרמניה ורונית וגלית הביאו חלקי מוזאיקה לשילוב בעבודות. מיקי הביא המון מפתחות ששמר במשך שנים. אילנה הביאה קנווס מצוייר. אין סוף לאפשרויות.

כל אחת מביאה את הפן המיוחד שלה לסדנה הזו, כל אחד מביא את עולם הביטויים הויזואלי שלו

אל תוך העבודה , כל זה משתלב בטכניקה החדשה שבהכרח יוצרת משהו רענן שעוד לא נראה לפני כן, שעוד לא ניסו אותו לפני כן. וזה בדיוק מה שאנחנו כאמנים מחפשים. את הניצוץ החדש הזה, את המכחול הלא מוכר הזה שיוצר עולמות דימיון חדשים.

כולם עובדים כאן יחד באינטראקציה חברתית תרבותית. אני זוכה להכיר המון אנשים מעניינים שכל אחד פותח בסדנה את עולמו בפני הקבוצה ובסוף הסדנה הופכים למין משפחה חדשה , עם הכרויות חדשות ונושאי עניין משותפים.

כאן בסדנת הבטון יוצרים יש מאין, כל חומרי הגלם מבוססים על חומרים יומיומיים פשוטים.

החידוש פה הוא בטכניקה.

תוך כדי הסדנאות אני עצמי למדתי כמה דברים מעניינים מהתלמידים, האינטראקציה בין התלמידים יוצרת שיתופי פעולה מעניינים והכרות עם חומרים חדשים.

כל אחת ואחד באים עם הפנטזיות שלהם ואני......אני המתווכת בין הפנטזיה לבין החומר, אט אט נרקמת לה עבודה , מעבודה לעבודה היכולת משתכללת, מגיעים עם רעיונות ובעזרתי לומדים איך ליישם אותם בבטון. אך כמובן רוב האנשים באים ללא כל הכנה, או רעיון, פשוט כדי לחוות, להתנסות ולהכיר את השיטה.

כאן בסדנה אני מלמדת איך ליצור עבודות בקנה מידה גדול.

מה שחשוב הוא שכאן לומדים את הטכניקה, וכיוון שהעבודה היא עם חומרים וציוד פשוטים, הכוונה היא שכל תלמיד או תלמידה ימשיכו לעבוד במרחב הפרטי שלהם. ובקנה המידה הרצוי להם.

הסדנה מתאימה לכל מי שמחפש משהו חדש בחיים, התנסות חווייתית ללא כל ידע מוקדם, כאן נוצרת התשוקה למגע עם החומר החדש, ליצירה, ולהתחדשות פנימית.

מזמינה אתכם לצלצל ולהרשם עוד היום לסדנה הבאה בטלפון 052-4743374

#אמנותאומנותיצירהאמניםאומניםיצירותאמנותישראל #פיסליאבן #תבליטבטוןפיסולי #סדנאותבטון #יצירותאמנותישראליות #תבליטפיסולי #עיצובקיר #בניהירוקה #חומרירוק #תבליטיקיר #פסלקיר

אדנים 14 פרדס חנה

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon

© ILANA AVIV

 

Designed by BestSite